Categories Ampul

Asist Ampul Nasıl Kullanılır?(Doğru cevap)

ASİST sadece parenteral uygulama (damar ya da kas yoluyla), inhalasyon yolu ile uygulama, (solunum yoluyla) ve intratrakeal uygulama (soluk borusu içine) içindir. Doktorunuz hastalığınıza bağlı olarak ilacınızın dozunu belirleyecek ve (aç veya tok olmanıza bağlı olmaksızın) size uygulayacaktır.

Asist nasıl uygulanır?

ASİST yalnızca ağız yoluyla kullanılır. ASİSTaç karnına ya da besinlerle birlikte alınabilir. 1 saşe ASİSTsu bardağı içerisine boşaltılır. Üzerine bardağın yarısına kadar (100 mL) içme suyu eklenir.

Asist etken maddesi nedir?

ASİST 300 mg asetilsistein içeren 5 ve 10 ampullük ambalajlarda bulunur. ASİST etkin madde olarak asetilsistein içerir. Asetilsistein, bir amino asit olan sistein türevi bir ajandır. Balgam söktürücü etkiye sahiptir.

Asist nedir ve ne için kullanılır?

ASİST yoğun kıvamlı balgamın atılması, azaltılması ve ekspektorasyonun (balgamın atılabilmesi) kolaylaştırılması gereken kronik bronkopulmoner (bronş ve akciğer) hastalıkların tedavisinde kullanılan mukolitik (balgamı, mukusu parçalayan) bir ilaçtır.

Asist plus neye yarıyor?

Solunum yollarında mukolitik (balgam kıvamını azaltarak, atılımını kolaylaştırıcı) etki gösterir. gereken bronkopulmoner hastalıklarda kullanılır. Ayrıca yüksek doz parasetamol alımına bağlı olarak ortaya çıkan karaciğer yetmezliğinin önlenmesinde kullanılır.

Asist şurup günde kaç kez kullanılır?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar: Yükleme dozu 140 mg/kg, idame dozu ise 4 saatte bir 70 mg/kg (toplam 17 doz) olarak kullanılır. ASİST kullanırken her zaman doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Emin olmadığınızda doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

You might be interested:  Dikloron Ampul Ne Kadar?

Asist 1200 günde kaç kere kullanılır?

3. ASİST nasıl kullanılır? Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar: 14 yaş üzerindeki ergenlerde ve erişkinlerde; Solunum yollarını ilgilendiren hastalıklarda artmış sekresyonu azaltmak ve atılımı kolaylaştırmak amacıyla günde 1 kez 1 saşe uygulanır.

Asist nasıl etki eder?

ASİST soğuk algınlığı ve solunum yollarının iltihaplanması (bronşit) durumunda balgam oluşmasını azaltır. Oluşan balgamları sulandırarak, öksürükle atılmasını kolaylaştırır. Eğer; Asetilsistein veya ASİST ‘in bileşimindeki yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığınız var ise, bu ilacı kullanmayınız.

Asetilsistein antibiyotik midir?

Asetilsistein mukolitik bir ajandır.

Beloc ne zaman kullanılır?

Beloc (metoprolol), kalp atım hızını yavaşlatmaya yarayan reçeteli bir beta blokerdir. Hipertansiyon, göğüs ağrısı, kalp yetmezliği, çarpıntı, aritmi tedavisinde ve migren ataklarını engellemek için kullanılır.

Balgam söktürücü ilaç kaç gün kullanılır?

Ayrıca balgam oluşumunu da önler. KOAH gibi kronik akciğer hastalıklarında ve faranjit, akut bronşit gibi üst-alt solunum yolları enfeksiyonlarında ek tedavi olarak kullanılır. Bol su tüketmek ilacın etkisini artırır. Günde en fazla 2 doz alınır ve tedavi süresi en fazla 10 gündür.

Balgam söktürücü günde kaç kez?

3. NAC® nasıl kullanılır? şekildedir: • 14 yaşın üzeri yetişkinlerde Günde 1 veya 2 defa 1 efervesan tablet ( Günde 600 mg veya 1200 mg asetilsistein) bir bardak suda eritilerek içilir. • 14 yaşından küçüklerde Günde 1 defa yarım efervesan tablet 75 ml suda eritilerek içilir (1 efervesan tablet= 600 mg).

Asist 900 mg günde kaç defa kullanılır?

Doktor tarafından başka şekilde önerilmediği durumlarda ASİST için öngörülen doz aşağıdaki şekildedir: 14 yaş üzerindeki ergenlerde ve erişkinlerde; Solunum yollarını ilgilendiren hastalıklarda artmış sekresyonu azaltmak ve atılımı kolaylaştırmak amacıyla günde 1 kez 1 saşe kullanılır.

You might be interested:  Bepanthen Dekspantenol Ampul Ne Işe Yarar?(Doğru cevap)

Asist şurup açıldıktan sonra ne kadar kullanılır?

Kapağı açıldıktan sonra 15 gün içinde kullanılmalıdır.

Mucovit C nedir?

MUCOVİT – C etkin madde olarak asetilsistein ve askorbik asit içerir. MUCOVİT – C yoğun kıvamlı balgamın atılması, azaltılması, yoğunluğunun düzenlenmesi ekspektorasyonun kolaylaştırılması gereken bronkopulmoner hastalıklarda, bronşiyal sekresyon bozukluklarının tedavisinde kullanılan mukolitik bir ilaçtır.

Asetilsistein nedir ne işe yarar?

Asetilsistein, parasetamol doz aşımı tedavisinde ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı ya da kistik fibrozis gibi vakalarda balgamı inceltmek için kullanılan bir ilaç. Damar içi, ağız veya buhar yoluyla alınabilmektedir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *