Categories Ampul

Asist Ampul Nasıl Uygulanır?(Mükemmel cevap)

ASİST sadece parenteral uygulama (damar ya da kas yoluyla), inhalasyon yolu ile uygulama, (solunum yoluyla) ve intratrakeal uygulama (soluk borusu içine) içindir. Doktorunuz hastalığınıza bağlı olarak ilacınızın dozunu belirleyecek ve (aç veya tok olmanıza bağlı olmaksızın) size uygulayacaktır.

Asist ilaç ne işe yarar?

ASİST yoğun kıvamlı balgamın atılması, azaltılması ve ekspektorasyonun (balgamın atılabilmesi) kolaylaştırılması gereken kronik bronkopulmoner (bronş ve akciğer) hastalıkların tedavisinde kullanılan mukolitik (balgamı, mukusu parçalayan) bir ilaçtır.

Asist etken maddesi nedir?

ASİST 300 mg asetilsistein içeren 5 ve 10 ampullük ambalajlarda bulunur. ASİST etkin madde olarak asetilsistein içerir. Asetilsistein, bir amino asit olan sistein türevi bir ajandır. Balgam söktürücü etkiye sahiptir.

Asist nasıl uygulanır?

ASİST yalnızca ağız yoluyla kullanılır. ASİSTaç karnına ya da besinlerle birlikte alınabilir. 1 saşe ASİSTsu bardağı içerisine boşaltılır. Üzerine bardağın yarısına kadar (100 mL) içme suyu eklenir.

Asetilsistein nedir ne işe yarar?

Asetilsistein, parasetamol doz aşımı tedavisinde ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı ya da kistik fibrozis gibi vakalarda balgamı inceltmek için kullanılan bir ilaç. Damar içi, ağız veya buhar yoluyla alınabilmektedir.

Asist kimler kullanamaz?

65 yaş ve üzerindeki hastalar için özel bir doz önerisi yoktur. ASİST ® daha fazla nitrojenli maddenin sağlanmasından kaçınmak amacıyla karaciğer ve böbrek yetmezliği olanlarda uygulanmamalıdır. Eğer böbrek veya karaciğer rahatsızlığınız varsa ASİST ® ‘i kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

You might be interested:  Digoksin Ampul Nasıl Kullanılır?(Mükemmel cevap)

Asist öksürüğü keser mi?

öksürmekten boğazınız yandığında, uyuyamayacak duruma geldiğinizde hayat kurtaran şurup. öksürüğe iyi geldiği gibi balgam da söker.

Asist amp nedir ne için kullanılır?

ASİST yoğun kıvamlı balgamın atılması, azaltılması, yoğunluğunun düzenlenmesi ekspektorasyonun (balgamın atılabilmesi) kolaylaştırılması gereken durumlarda, bronkopulmoner (bronş ve akciğer) hastalıklarda, bronşiyal sekresyon (solunum yolu salgısı) bozukluklarının tedavisinde kullanılır.

Asist nasıl etki eder?

ASİST soğuk algınlığı ve solunum yollarının iltihaplanması (bronşit) durumunda balgam oluşmasını azaltır. Oluşan balgamları sulandırarak, öksürükle atılmasını kolaylaştırır. Eğer; Asetilsistein veya ASİST ‘in bileşimindeki yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığınız var ise, bu ilacı kullanmayınız.

Asetilsistein antibiyotik midir?

Asetilsistein mukolitik bir ajandır.

Asist şurup günde kaç kez kullanılır?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar: Yükleme dozu 140 mg/kg, idame dozu ise 4 saatte bir 70 mg/kg (toplam 17 doz) olarak kullanılır. ASİST kullanırken her zaman doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Emin olmadığınızda doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

Asist 1200 günde kaç kere kullanılır?

3. ASİST nasıl kullanılır? Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar: 14 yaş üzerindeki ergenlerde ve erişkinlerde; Solunum yollarını ilgilendiren hastalıklarda artmış sekresyonu azaltmak ve atılımı kolaylaştırmak amacıyla günde 1 kez 1 saşe uygulanır.

Balgam söktürücü günde kaç kez?

3. NAC® nasıl kullanılır? şekildedir: • 14 yaşın üzeri yetişkinlerde Günde 1 veya 2 defa 1 efervesan tablet ( Günde 600 mg veya 1200 mg asetilsistein) bir bardak suda eritilerek içilir. • 14 yaşından küçüklerde Günde 1 defa yarım efervesan tablet 75 ml suda eritilerek içilir (1 efervesan tablet= 600 mg).

Balgam söktürücü ilaç kaç gün kullanılır?

Ayrıca balgam oluşumunu da önler. KOAH gibi kronik akciğer hastalıklarında ve faranjit, akut bronşit gibi üst-alt solunum yolları enfeksiyonlarında ek tedavi olarak kullanılır. Bol su tüketmek ilacın etkisini artırır. Günde en fazla 2 doz alınır ve tedavi süresi en fazla 10 gündür.

You might be interested:  Mesigyna Ampul Nasıl Kullanılır?(Soru)

Mucovit c ne işe yarıyor?

balgam söktürücü olan asetilsistein ve c vitamini içeren ilaç. yoğun kıvamlı balgamın atılmasını sağlar.

Asetilsistein hangi grup?

Asetilsistein mukolitik bir ajandır. Asetilsistein sahip olduğu sülfidril grubu ile mukus glikoproteini içindeki disülfit bağlarını kopararak mukoid ve mukopürülan sekresyonlar üzerine mukolitik etki gösterir. Bu etki en iyi pH 6-8 arasında görülmektedir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *