Categories Ampul

Hangi Marka Led Ampul?(Çözülmüş)

En çok satan ve tüketici yorumlarına göre en iyi 7 LED far ampulü markası aşağıdaki gibidir.

 • Niken LED Far Ampulü
 • Photon Duo LED Far Ampulü
 • Philips LED Far Ampulü
 • Joyecar F2 Mini LED Far Ampulü
 • Inwells LED Far Ampulü
 • Gmax G9 LED Far Ampulü
 • Stark Night Gun Series LED Far Ampulü

En iyi led lamba hangisi?

Philips CorePro LED Lamba aldığı 9,6 puanla test sonucunda birinci sıraya yerleşti. Philips’in LED lambası lm/W verimliliğiyle yani watt başına verdiği ışık ile öne çıkıyor. Soğutmada da iyi bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz. GE Bright Stik LED Lamba ise testi 8,7 puanla ikinci sırada tamamlıyor.

LED ampul hangi marka iyi?

En İyi 10 Ampul Markası

 • Philips Hue Renkli Akıllı Spot Başlangıç Seti 3’lü Kumandalı GU10.
 • Philips ESS LEDBulb E27 Beyaz Işık 2’li Ekopaket.
 • Xiaomi Mi Smart Bulb Lite Akıllı Led Ampul.
 • Osram Led Uzaktan Kumandalı Renk Değiştiren 9W Ampul.
 • Horoz Cosmo-20 20 Watt Ufo Led Ampul.
 • Edison St64 Flamanlı Rustik 4w Led Ampul.

En iyi LED tv hangi marka?

Aydınlatma Portalı, araştırma anketinde sektör profesyonellerine ve ilgililerine “ En iyi LED markası sizce hangisidir?” sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 33,3’ü OSRAM, yüzde 27,8’i CREE, yüzde 13,9’u Samsung cevabını verdi.

You might be interested:  Ampul Hangi Ülkede Icat Edildi? (Solution found)

Hangi lamba daha iyi?

LED lambalar, diğer ampullere göre çok daha iyi bir yatırım aracıdır. LED lambaların 2 temel özelliği vardır; Düşük enerji tüketimi ve uzun kullanım ömrü. Bu 2 özellik sayesinde LED lamba satın almak, tasarruf ettirecek ve elektrik faturasını hızlıca düşürecektir.

Tasarruflu LED ampul kaç watt olmalı?

Tasarruf ampulleri aslında uzun floresan ampullerin küçültülmüş hali yani mini floresan. Bunlar, eski tip ampullere göre yüzde 75 daha az elektrik harcıyor ve 10 kat daha uzun ömürlü. 22 Watt ‘lık bir tasarruflu ampulün yaydığı ışık 100 Watt ‘lık eski tip ampule eşit.

LED far alırken nelere dikkat edilmeli?

Led lambanın ampülleri ZES veya CSP olmasına dikkat ediniz. En iyi aydınlatmayı bu lambalar sağlıyor. Eğer tam beyaz ışık istiyorsanız kelvin değeri 6000k eya 6500k olmalıdır. Hafif sıcak beyaz içinse 5000-5500k değerini tercih edin.

LED far kaç lümen olmalı?

Fizikteki sembolü lm’dir. Katalog değeri olarak 55 watt bir halojen oto ampulünün lümen değeri 1600- 1800lm arasında, 35Watt D1S xenon ampul 3000-3200lm arasında, 35 Watt LED ampulün lümen değeri 4000-6000lm arasında olduğu belirtilmektedir.

Halojen mi led mi?

Led far daha az enerji tüketmektedir. Led farın optik verimliliği %60 dolaylarında iken halojen farda bu rakam %35 civarındadır. 1000 lm’lik led far aynı güçte halojen fardan daha etkin aydınlatma sağlamaktadır.

9W led ampul ne kadar aydınlatır?

Cata 9W LED Ampul, iç mekan aydınlatmalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve 9 W güç tüketimine, 800 lümen ışık çıktısına sahiptir.

Hangi ampul az yakar?

Led daha az enerji tüketir. Led 25.000 saat çalışırken tasarruflu ampul 8.000 saat çalışma ömrüne sahiptir. Led aydınlatma araçları rakiplerine göre çok daha az arızalanır ve daha az bakıma ihtiyaç duyar.

You might be interested:  Trentilin Ampul Ne Için Kullanılır? (Solution found)

En tasarruflu lamba hangisi?

Günümüzde LED’ler, en fazla enerji tasarrufu sağlayan aydınlatma teknolojisi olarak öne çıkmaktadır. LED’lerin ve LED lambaların lm/W oranı, yani watt başına yaydığı ışık miktarı, diğer teknolojilere göre oldukça yüksektir. LED lambalar sadece enerji tasarrufu değil, aynı zamanda uzun kullanım ömrü de sunmaktadır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *