Categories Ampul

Iespor Ampul Ne Için Kullanılır? (Solution found)

Iespor iğne 1000 mg nedir?

İESPOR bir antibiyotiktir. Her flakon 1000 mg sefazolin (sodyum olarak) içerir. 1000 mg sefazolin (sodyum olarak) içeren 1 flakon ve 4 ml %0.5 lidokain hidroklorür içeren 1 çözücü ampul bulunan ambalajlarda sunulmaktadır.

Iespor 250 mg nedir?

İESPOR bir antibiyotiktir. Her flakon 250 mg sefazolin (sodyum olarak) içerir. 250 mg sefazolin (sodyum olarak) içeren 1 flakon ve 2 ml enjeksiyonluk su içeren 1 çözücü ampul bulunan ambalajlarda sunulmaktadır.

Iespor 500 mg nedir?

İESPOR bir antibiyotiktir. Her flakon 500 mg sefazolin (sodyum olarak) içerir. 500 mg sefazolin (sodyum olarak) içeren 1 flakon ve 4 ml enjeksiyonluk su içeren 1 çözücü ampul bulunan ambalajlarda sunulmaktadır.

Sefazol 1000 mg ne işe yarar?

Bakterilerin hücre duvarı sentezini inhibe ederek bakterisid etki gösterir. Kısa sürede çok yüksek kan düzeyleri oluşturur ve 12 saat etkili yoğunlukta kalır. Doku ve vücut sıvılarına etkili konsantrasyonlarda dağılır. Penisilinlere dirençli Staphylococcus aureus, Escherichia coli ve Klebsiella suşlarına etkilidir.

Sulbaksit 1000 mg nedir?

SULBAKSİT, gebeliğin sonlandırılması veya sezaryen ameliyatı sonrası iltihabi durumu azaltmak amacıyla korunma için kullanılabilir.

Cefamezin ampul nedir?

KISA ÜRÜN BİLGİSİ: Cefamezin 1000 IM Enjektabl Flakon. BİLEŞİMİ: Her flakonda 1000 sefazolin aktivitesine eşdeğer miktarda sefazolin sodyum. 3 mL’lik her çözücü ampulde, enjeksiyonluk suda %0.5 lidokain hidroklorür ve sodyum hidroksit bulunur.

You might be interested:  Dimli Ampul Ne Demek? (EN iyi 5 ipucu)

Sefazol 250 ne için kullanılır?

Bakterilerin hücre duvarı sentezini inhibe ederek bakterisid etki gösterir. Kısa sürede çok yüksek kan düzeyleri oluşturur ve 12 saat etkili yoğunlukta kalır. Doku ve vücut sıvılarına etkili konsantrasyonlarda dağılır. Penisilinlere dirençli Staphylococcus aureus, Escherichia coli ve Klebsiella suşlarına etkilidir.

Sulcid 1 gr ne için kullanılır?

Beyaz veya krem renkli toz Enjektabl toz içeren flakon ve çözücü sıvı. SULCİD duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlarda endikedir.

Meticure nedir?

METİCURE enjeksiyon için beyaz toz ve çözücü formundadır. 20 mg metilprednisolona eşdeğer miktarda tamponlanmış metilprednisolon sodyum süksinat etkin maddesini içerir. Kortikosteroidler adı verilen bir ilaç sınıfına dahildir.

Iesef hangi grup antibiyotik?

İESEF nedir ve ne için kullanılır? İESEF, seftriakson adı verilen etkin maddeyi içermektedir. Bu, antibiyotikler adı verilen ilaç grubuna dahildir.

Sefazolin sodyum nedir?

Sefazolin sodyum bakteri hücre duvarı sentezini inhibe ederek bakterisid etki gösteren bir sefalosporindir.

Sefazol hangi grup antibiyotik?

Birinci kuşak sefalosporinler: Sefaleksin, sefadroksil, sefazolin, sefalotin. Esas gram pozitif ve anaerop etkinlikleri vardır, gram negatif etkinlik düşüktür. Sefalotin ilk kullanıma giren sefalosporindir.

Sefazol antibiyotik mi?

sefalasporin grubu antibiyotiklerden birisi. yanılmıyorsam 2. kuşak sefalasporindir. birinci kuşak sefalosporin grubu antibiyotik. kan proteinlerine bağlanımı yüksektir. atılımı böbrek yoluyla olur.

Gensenta nedir ne için kullanılır?

Romatoid artrit, osteoartrit, artroz, ankilozan spondilit ile tendinit, bursit, omuz artriti (omuz-el sendromu), kalça periartriti, burkulma ve incinmeler gibi eklem dışı hastalıklar; epikondilit, siyatik, lumbago, akut gut ve travmatik olgular gibi iskelet ve kas sisteminin ağrılı enflamatuar ve dejeneratif

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *