Categories Ampul

Zofer Ampul Ne Için Kullanılır?(Doğru cevap)

Zofer ne icin kullanilir?

güçlü bir bulantı giderici ilaçtır. iv formu sıklıkla kullanılır.

Zofer ampül nasıl uygulanır?

Uygulama yolu ve metodu: ZOFER kas içine veya damar içine uygulanır. Değişik yaş grupları: Çocuklarda kullanımı: Kemoterapi ve radyoterapi sonrası kusma (6 aydan 17 yaşa kadar): Doktor hastalığa bağlı olarak ilacın dozunu belirleyecek ve çocuğunuza uygulayacaktır.

Gebelikte ZOFRAN kullanan var mı?

ZOFRAN ‘ın gebelikte kullanımı tavsiye edilmez. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Eğer ZOFRAN kullanıyorsanız bebeğinizi emzirmemelisiniz.

ZOFRAN ne zaman kullanılır?

ondansetron içeren kuvvetli bir bulantı giderici. genellikle kanserli hastaların kemoterapi sırasında oluşan şiddetli bulantı ve kusmalarını engellemek için kullanılır.

Zofer 4 mg günde kaç defa kullanılır?

Önerilen doz günde iki kere 8 mg ‘dır. birlikte 24 mg ‘dır. İlk 24 saat sonraki gecikmiş ya da uzamış kusmadan korunmak için, tedavi kürünü takiben ZOFRAN tedavisine 5 güne kadar oral yoldan devam edilmelidir. Önerilen oral doz günde iki kere 8 mg ‘dır.

Zofer günde kaç tane içilir?

Önerilen doz günde iki kere 8mg’dır. fosfat ile birlikte 24 mg’dır. İlk 24 saat sonraki gecikmiş ya da uzamış kusmadan korunmak için, tedavi kürünü takiben ZOFRAN ZYDİS tedavisine 5 güne kadar oral yoldan devam edilmelidir.

You might be interested:  9w Led Ampul Ne Kadar Yakar?(En iyi çözüm)

Zofer kiloya kaçtan yapılır?

Vücut ağırlığına göre doz hesaplama Ondansetron 0,15 mg/kg i.v. tek doz olarak kemoterapiden hemen önce uygulanmalıdır. i.v. doz 8 mg’ı aşmamalıdır.

Arveles iğne günde kaç kere kullanılır?

Önerilen doz genelde her 8-12 saatte 1 ampul (50 mg) ARVELES ‘tir. htiyaç duyulursa, enjeksiyon 6 saat sonra tekrarlanabilir. Hiçbir durumda günlük 150 mg ARVELES (3 ampul) dozunu aşmayınız.

Emziren anneler zofran kullanabilir mi?

Eğer ZOFRAN ZYDİS kullanıyorsanız bebeğinizi emzirmemelisiniz. Herhangi bir etki göstermesi olası değildir. bir olumsuz etki beklenmez. Başka ilaçlar alıyorsanız, yakın zamanda aldıysanız veya alma ihtimaliniz varsa doktorunuza, hemşirenize veya eczacınıza söyleyiniz.

Gebelik Kategorisi B ne demek?

B Kategorisi: Hayvanlarda yapılan çalışmalarda hayvan fetusları üzerinde zararlı ve olumsuz bir etki saptanmamıştır, ancak insanlarda yapılan çalışmalar mevcut değildir. Ya da: Hayvanlarda yapılan çalışmalarda olumsuz etkiler saptanmış, ancak insanlarda yapılan çalışmalarda bu olumsuzluklar doğrulanmamıştır.

Zofer hangi grup ilaç?

ZOFER, ondansetron etkin maddesini içerir. Pembe renkli, bi-konveks, yuvarlak film kaplı 6 ve 10 tablet içeren Al/PVC blister amabalajlar halindedir. ZOFER anti-emetik olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir.

Osetron nasıl kullanılır?

Postoperatif bulantı ve kusma: Post-operatif bulantı ve kusmayı önlemek için OSETRON oral veya yavaş intravenöz enjeksiyon şeklinde verilebilir. Önerilen OSETRON enjeksiyon dozu anestezi indüksiyonunda yavaş intravenöz enjeksiyon şeklinde tek doz 4 mg’dır.

Zofran nerede bulunur?

Zofran, İngiltere’nin Brentford kentinde bulunan çok uluslu bir ilaç firması olan Glaxo-Smith-Kline’ın (GSK) bir ürünüdür. Dünyanın altıncı büyük ilaç firması olan GSK, 125 yılına dönen bir dizi birleşme ve satın alımların sonucudur.

Kemoset ne işe yarar?

Diğer yardımcı maddeler için, 6.1′ e bakınız. KEMOSET, sitotoksik kemoterapi ve radyoterapinin neden olduğu bulantı ve kusmaların tedavisinde, ayrıca post-operatif bulantı ve kusmanın önlenmesi ve tedavisinde de endikedir. QT uzama riskinden dolayı tek doz IV ondansetron dozu 16 mg’ı aşmamalıdır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *