Categories Ampul

Zofran Ampul Ne Işe Yarar?(Doğru cevap)

ZOFRAN, ilaç ve ışınla yapılan kanser tedavilerine bağlı bulantı ve kusmayı önlemek için kullanılır. Ayrıca, ameliyatlardan sonra ortaya çıkan bulantı ve kusmaları önlemek için de kullanılır. Doktorunuz size ve sizin koşullarınıza uygun olarak bu ilacı seçmiştir.

ZOFRAN ne zaman kullanılır?

ondansetron içeren kuvvetli bir bulantı giderici. genellikle kanserli hastaların kemoterapi sırasında oluşan şiddetli bulantı ve kusmalarını engellemek için kullanılır.

Zofer ampül nasıl uygulanır?

Uygulama yolu ve metodu: ZOFER kas içine veya damar içine uygulanır. Değişik yaş grupları: Çocuklarda kullanımı: Kemoterapi ve radyoterapi sonrası kusma (6 aydan 17 yaşa kadar): Doktor hastalığa bağlı olarak ilacın dozunu belirleyecek ve çocuğunuza uygulayacaktır.

Zofer ilaç ne işe yarar?

güçlü bir bulantı giderici ilaçtır. iv formu sıklıkla kullanılır.

Ondansetron ilaç nasıl kullanılır?

Önerilen doz günde iki kere 8mg’dır. fosfat ile birlikte 24 mg’dır. İlk 24 saat sonraki gecikmiş ya da uzamış kusmadan korunmak için, tedavi kürünü takiben ZOFRAN ZYDİS tedavisine 5 güne kadar oral yoldan devam edilmelidir. Önerilen oral doz günde iki kere 8mg’dır.

Gebelikte ZOFRAN kullanan var mı?

ZOFRAN ‘ın gebelikte kullanımı tavsiye edilmez. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Eğer ZOFRAN kullanıyorsanız bebeğinizi emzirmemelisiniz.

You might be interested:  Digoxin Ampul Ne Işe Yarar?

Onzyd günde kaç kere?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar: Daha sonra görülebilecek bulantı ve kusmanın önlenmesi için bu tedavi kürünü takiben 5 gün kadar günde 2 kez (12 saatte bir), 2’şer tablet (8 mg) alınmaya devam edilmelidir.

Zofer 4 mg günde kaç defa kullanılır?

Önerilen doz günde iki kere 8 mg ‘dır. birlikte 24 mg ‘dır. İlk 24 saat sonraki gecikmiş ya da uzamış kusmadan korunmak için, tedavi kürünü takiben ZOFRAN tedavisine 5 güne kadar oral yoldan devam edilmelidir. Önerilen oral doz günde iki kere 8 mg ‘dır.

Zofer iğne ne işe yarar?

ZOFRAN, ilaç ve ışınla yapılan kanser tedavilerine bağlı bulantı ve kusmayı önlemek için kullanılır. Ayrıca, ameliyatlardan sonra ortaya çıkan bulantı ve kusmaları önlemek için de kullanılır.

Zofer kiloya kaçtan yapılır?

Vücut ağırlığına göre doz hesaplama Ondansetron 0,15 mg/kg i.v. tek doz olarak kemoterapiden hemen önce uygulanmalıdır. i.v. doz 8 mg’ı aşmamalıdır.

Zofer günde kaç tane içilir?

Önerilen doz günde iki kere 8mg’dır. fosfat ile birlikte 24 mg’dır. İlk 24 saat sonraki gecikmiş ya da uzamış kusmadan korunmak için, tedavi kürünü takiben ZOFRAN ZYDİS tedavisine 5 güne kadar oral yoldan devam edilmelidir.

Zofer hangi grup ilaç?

ZOFER, ondansetron etkin maddesini içerir. Pembe renkli, bi-konveks, yuvarlak film kaplı 6 ve 10 tablet içeren Al/PVC blister amabalajlar halindedir. ZOFER anti-emetik olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir.

Emedur ilaç ne işe yarar?

EMEDUR, bulantı ve kusmayı engelleyen (antiemetik) ilaçlar grubuna dahildir. EMEDUR, beyinde kusmaya yol açan sinyalleri azaltarak etkisini gösterir. Doktorunuz bulantı ve kusma şikayetinizi kontrol altına almak için, EMEDUR ‘u reçete etmiştir.

Ondansetron ne için kullanılır?

Serotonin (5HT-3) reseptör antagonistidir. Kemoterapiye bağlı bulantı ve kusmanın tedavisinde kullanılan bir antiemetiktir. Yine ameliyat sonrası (post-operatif) meydana gelen bulantı ve kusmada da etkinliği ıspatlanmıştır.

You might be interested:  Prednol Ampul Ne Için Kullanılır?(Çözünme)

Zofran 8 mg tablet nasıl kullanılır?

Kemoterapi ve radyoterapi sonrası kusma: Önerilen oral doz/ağızdan alınan doz tedaviden 1-2 saat önce 8mg, takiben 12 saat sonra oral yoldan 8 mg ‘dır. İlk 24 saatten sonraki gecikmiş veya uzamış kusmadan korunmak için, ZOFRAN tedavisine, tedavi kürü sonrasında, 5 güne kadar oral yoldan devam edilmelidir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *