Cafe Aydınlatmanın Önemi Ve Aydınlatma Modelleri

Tarafından Gönderildi Zide 04/11/2017 0 Yorumlar
Cafe Aydınlatmanın Önemi Ve Aydınlatma Modelleri


İş yerlerinde aydınlatmanın önemi
 
            Aydınlatma hem gündüz hem gece için ihtiyaç duyduğumuz modern yaşamın getirdiği kolaylıklardan biridir. Aydınlatmanın konutlar haricinde iş yerleri açısından önemi oldukça fazladır. Örneğin bir mağazanın vitrini ya da herhangi bir showroom’daki ürün teşhirinde aydınlatmanın getirdiği avantaj doğrudan satışları etkilemekte, müşteri portföyüne müsbet etki bırakmaktadır. Mimari tasarımlarda ise aydınlatma başlı başına bir konudur. Dolayısıyla aydınlatma sadece ürün teşhirindeki detayları görmemizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda tüketiciler üzerinde psikolojik bir tesir bırakır. Bu nedenle dekorasyon çalışmalarında aydınlatma önem verilen bir husustur. Işık kullanımı açısından özgün bir örnek olarak sarkıt aydınlatmayı verebiliriz.
 
Cafe aydınlatma
 
            Cafe ya da restoran gibi mekanlarda aydınlatma müşterilerin hizmetten memnun kalması için çok önemlidir. Cafe aydınlatmada kullanılan armatürlerse ortama çekici bir ambians katar. Örneğin sarkıt armatür tasarım örnekleri bu açıdan ilgi çekici bir görünümdedir. Sarkıt armatürler yaygın bir şekilde kullanılmakta olup, özellikle küçük veya lokal ölçekli eğlence merkezlerinde hoş durur.

            Tavandan sarkıtılarak yerleştirilen bu ürünler mekanın dekorasyon vasfını artırdığı gibi tasarımsal açıdan da çeşitlilik gösterir. Cafe aydınlatmada led ürünler de tercih edilebilir. Bundan başka fincan şekilli, boru tasarımlı, aplik modelli ya da ahşap kaplamalı yere monte edilmiş cafe aydınlatma ürünleri zengin bir çeşitlilik gösterir. Ayrıca cafe aydınlatma için kordon retro halat tipli modeller, vintage avizeler, kafes sarkıtlar, tekli sarkıt, ahtapot modeller ve bisiklet tarzı aydınlatma ürünlerine de rağbet edilir. Aplik ürünler ise duvara monte edilmekte olup, tavandaki sarkıtlarla bir sentez yapan ve üzerinde genelde bir siperlik olan aydınlatma türleridir. Bu açıdan duvar tipi aplik, küp aplik, endüstriyel aplik, dekoratif aplik tasarım modelleri mevcuttur.

            Bunun dışında mimari açıdan farklı konseptlere sahip mekanlar için de aydınlatma ürünleri zengin bir içerik sunar. Dolayısıyla aydınlatma denildiğinde cafeler otantik ürünleriyle öne çıkar. Renk seçimi açısından da zengin seçenekler söz konusudur.
 

Yorum yaz