Ev Dekorasyonlarında Avize Seçimleri Nasıl Olmalı?

Tarafından Gönderildi Zide 24/08/2017 0 Yorumlar
            Ev dekorasyonunda avize seçiminin önemi tartışılmaz.  Avize seçimi yaparken özellikle bir kaç hususta, dikkati elden bırakmamak gerekiyor. Tüm bunlara yeterince dikkat edersek her açıdan memnuniyet sağlayabiliriz. Dikkat edilmesi gereken konuları ana başlıklar halinde irdeleyelim. 


Kullanım alanına göre seçim yapılması gerekir. 

            Örneğin antre için avize seçerken evimizin bu bölgelerinin genellikle daha karanlık olduğu hususunu unutmamak gerekiyor. Mümkün olduğunca sade ve sarkık olmayan bir avize seçimi bizler için uygun olacaktır. Yatak odası için avize seçerken loş bir ortam sağlaması amaçlanmalıdır. Hem dinlendirici olması hem de yüksek enerji harcamaması açısından değerlendirilmelidir. Oturma odalarında ise avize tercihimiz daha çok ışık veren tarzda olmalıdır. Çünkü ortak paylaşım alanı olan oturma odalarımızda  aydınlatma büyük önem taşımaktadır. Banyo ve mutfak aydınlatmalarında ise avizeler, yine özel olarak banyolar ve mutfaklar için tasarlanmış, sabit türde olanlardan seçilmelidir. 

Ev ekonomisine fayda sağlaması gerekir.

            Hepimizin malumu olduğu üzere elektrik faturaları ev ekonomisini en çok yıpratan başlıklardan biridir. Bu anlamda seçtiğimiz avizelerin ekonomik olması ve minimum seviyede enerji kullanarak, maksimum seviyede aydınlatma sağlaması önemlidir. 

Avize seçimi yaparken TS veya TSE belgesi olmasına muhakkak dikkat edilmesi gerekir.

            Bu sizin ve çocuklarınızın güvenliği için çok önemlidir.

Fiyat araştırması yapılması bütçemize büyük ölçüde yansımaktadır.

            Son olarak satın alma işlemine geçildiğinde mutlaka fiyat açısından iyice araştırılmış olması önemlidir. Çünkü bu konuda aynı ürün için ciddi farklılıkta rakamlar ortaya çıkmaktadır. 

            Sonuç olarak, evimiz için dekorasyon yaparken büyük önem taşıyan avize seçimlerinde, kalitelerinin, tasarımlarının ve fiyatlarının iyice araştırılması gerekir.  Saydığımız konulara yeterince dikkat edersek en ekonomik, en kullanışlı ve görsel açıdan bizi en çok tatmin edecek olanını  seçerek yuvamıza hak ettiği özeni göstermiş oluruz. 
 

Yorum yaz