Sitemizdeki tüm ürünleri fivorno.com adresinden temin edebilirsiniz

Şartlar ve Koşullar

UYARI : İlgili yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnimizi 16 punto ve koyu fontta print ederek okuyunuz. Ayrıca; internet sitemize üye olan ve alış veriş yapan her müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki satış sözleşmemizin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır!

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

 

MADDE 1 - KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI nın, ALICI ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

 

MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ

İBRAHİM HAKKI TAN - ZİDEDEKOR.COM

Emek Yemez Mh. Okçu Musa Cd. Şişahen Sk. No:4 Tahsin Keçeci Han Kat:3 Şişhane

Beyoğlu/İstanbul

Beyoğlu V.D. 818 028 7978

0212 238 00 83

 

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak www.zidedekor.com alışveriş sitesine üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

 

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

 

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, Madde 3 te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4 - SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI nın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI ya ait kredi kartının ALICI nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI ya aittir.

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

4.8- İşbu sözleşme, ALICI tarafından okudum kabul ediyorum tıklamasıyla geçerli olacaktır.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICIYA ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI ya teslim edilen ürünün SATICI ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

MADDE 6 - ÜRÜN İADESİ

Alıcı aşağıda belirtilen iade şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.

Ürün İadeleri aşağıda ki 3 nedenden dolayı yapılabilir;

1 - Hasarlı , Defolu ve ya Yanlış Ürün Geldi

Hasarlı ve ya defolu gelen ürünlerin iade edilebilmesi için buradan ürünlerin size ulaştığı gün içinde ürün iadesi oluşturmanız gerekmektedir. Aynı gün içinde bildirilmeyen kırık ve hasarlı ürünler sonraki günlerde bildirilse dahi malesef iade alınmayacaktır.

Hasarlı ürünlerin iadesinde geliş ve gidiş kargo ücretleri tamamen firmamıza aittir. Sizler herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Hasarlı olan ürünlerde eğer tek parça tarafınıza kırık ulaştıysa ve temini tarafımızdan mümkünse sizden info@zidedekor.com mail adresine kırık parçanın fotoğrafını göndermenizi istiyoruz. Ve tek parçayı tarafınıza gönderiyoruz. Eğer takım ve ya komple kırık olma durumu söz konusu ise paketi tamamen tarafımıza iade etmenizi istiyoruz.

Yanlış gelen ürünlerin tarafımıza paketleri aynı sizlere ulaştığı şekilde gönderilmesini istemekteyiz. yanlış gelen ürünler yeni ürünlerle değişip tarafınıza en kısa sürede gönderilir.

Hasarlı , defolu ve ya yanlış ürün geldi  ürünlerin nasıl iade yapılacağı ile alakalı aşağıda bilgilendirme yapılacaktır.

2- Ürünü Beğenmedim

Ürün beğenmeme keyfi iade kapsamındadır. Keyfi iadelerde geliş ve gidiş kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanır. Örneğin müşterimiz 94 tl ( ürün ) + 6,90 ( kargo bedeli ) toplam 100,90 tl ile satın alınan bir ürünün para iadesi 93,1 tl olmaktadır.

Beğenilmeyen ürünlerin nasıl iade yapılacağı ile alakalı aşağıda bilgilendirme yapılacaktır.

3- Farklı Bir Ürünle Değişim Yapmak İstiyorum

Almış olduğunuz ürünün farklı bir ürünle değişimi keyfi iade kapsamındadır. Keyfi iadelerde geliş ve gidiş kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanır. Örneğin müşterimiz 94 tl ( ürün ) + 6,90 ( kargo bedeli ) toplam 100,90 tl ile satın alınan bir ürünün para iadesi 93,1 tl olmaktadır.

Değiştirmek istediğiniz ürünü info@zidedekor.com mail adresinden tarafımıza bildirebilir ve ya buradan iade talebi oluşturabilirsiniz.

Yeni talep ettiğiniz ürünler zidedekor.com depolarında mevcutsa 1-2 iş günü içinde firma depolarında mevcutsa 5-8 iş günü içinde tarafınıza kargolanması gerçekleştirilir.

Size kırık ulaşmayan beğenmediğiniz ürünlerin iadesinde ürünlerin tarafımıza kırık ulaşmaması bizim için çok önemlidir. Tarafımıza ulaşan ürün eğer kırık ulaşırsa ürünler kabul edilmez ve geri tekrar sizlere gönderilir. İade işlemi maalesef gerçekleşmez.

Tarafımıza ulaşan ürünlerin para iadeleri 3-4 iş günü içinde gerçekleştirilir. Bankanızın işlem hızına göre 1-2 iş günü içinde hesaplarınıza yansımaktadır.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.