Sitemizdeki tüm ürünleri fivorno.com adresinden temin edebilirsiniz

Teslimat Bilgileri

Sevkiyat ve Teslimat
zidedekor.com'dan yapmış olduğunuz alışverişin kargo ile size ulaştırılması için Havale , Kredi Kartı ve ya Paypal ile ödemesi yapılan ürünlerin hesaplarımıza geçmesi işlemi tamamlandıktan sonra tedarik işlemleri başlatılır. Kapıda Ödeme alışverişleri ise siparişin alındığı süreden itibaren Tedarik Sürecine girer.
zidedekor.com'dan yapılan alışverişlerde saat 15:00'a kadar yapılan alışverişlerin kargo işlemleri , Satın almış olduğunuz ürün eğer zidedekor.com depolarında mevcutsa 1-2 iş  günü içinde yapılır. Depolarda mevcut olmayan ürünler için Tedarik Süreci başlatılarak 5-8 iş günü içinde bu süreç tamamlandırılır. Tedariği tamamlanan ürünler Kargo firmasının performansına göre 0-400 km ertesi gün 400 - ve Üzeri km Gönderileriniz 2-3 iş günü içinde elinize ulaşacaktır. Yalnız ürün ve hizmetlerin çeşitliliklerine göre bu süre farklılık gösterebilir.  Haftasonu siparişlerinizde Cumartesi günü saat 15:00'dan sonra verilen siparişlerle Pazar günü verilen siparişler bu günleri takip eden ilk Pazartesi günü kargoya veilecektir.
Ürün Stok Durumu " Stokta Var " ibaresi zidedekor.com depolarında ya da tedarikçi firma stoklarında ürünün olduğu anlamına gelir. Yukarıda Belirtildiği Gibi zidedekor.com depolarında olan ürünler 1-2 iş Günü içinde , Ürün Tedarikçi Firma Depolarında olan ürünler ise tedarikçi firmadan ürünün tedariği ve kargoya verilmesi 5-8 iş günü içersinde yapılmaktadır.  Tedarikçi firma stoğunda olmayan ürünleri tedarik süreci (yurtdışından geliş süresi) 15-30 günü bulabilmektedir. 
Kargo firması tarafından zarar gören ürünler teslim alınmamalı aynı anda kontrol edilip zarar gören ürün tutanak tutturulup geri gönderilmelidir.
Firmamızda " İş Günü " kavramı şu şekildedir , Siparişinizi vermiş olduğunuz günden bir gün sonra siparişiniz işleme alınır. Cumartesi ve Pazar Günleri " İş Günü " Değildir. Örneğin " 01.01.2001 " Perşembe günü vermiş olduğunuz bir siparişinizin ilk iş günü 02.01.2001 Cuma Günüdür. Cumartesi ve Pazar " İş Günü " olmadığından , " 11.01.2001 " Tarihi 8. İş Günü olmaktadır. Ve sürecin tamamlanması bu günde son bulacaktır.
Ürün ve/veya ürünlerin iade işlemi:
Almış olduğunuz ürünün ambalajını açmadan, tahrip etmeden, bozmadan ve ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz.

Müşterinin ürün/ürünleri iade etmesi veya alışverişinden vazgeçmesi halinde, eğer iade edilen ürün/ürünler iade şartlarına uygunsa zidedekor.com’ a ulaştığı andan itibaren 4 (Dört) gün içerisinde kargo bedeli ürün/ürünlerin bedelinden düşülerek geri kalan iade bedeli kadar tutar müşteriye iade edilir. Kredi kartına iade bankanız tarafından 1 hafta arasında yapılmaktadır. Bu süre üzerinde Zidedekor.com' un herhangi bir etkisi yoktur ve tamamen bankanın tasarrufundadır.

Zidedekor.com, üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve benzer durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. Bu tür hallerde ürünün Zidedekor.com‘ a  gelişi ve geri dönüşü sırasındaki tüm kargo ücretleri müşteriye aittir.

Havale iadeleri havalenin yapıldığı hesaba 5 iş günü içinde, kredi kartı iadeleri ise kartın ait olduğu banka hesabına 4 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili "İade Edildi" uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

Kapıda kredi kartı ile tek çekim olarak yapılan alışverişlerde, para iadesi ürün teslim tarihinden itibaren 40 iş günü sonra yapılmaktadır. İade işlemlerinde geliş ve gidiş kargosu müşterimize aittir.
 

Teslimat sırasında ürünüm hasarlı çıktı, ne yapmalıyım?
Aldığınız ürün "hasarlı" ya da ambalajı "deforme" ise bunun için "Kargo Hasar Tespit Tutanağı" gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız "hasar bildirimi" kabul edilmeyecektir.

Kargodan ürünü teslim alırken ne yapmam gerek?
Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz.

Hasarlı Ürün
Aldığınız ürün hasarlı ya da ambalajı deformasyon görülüyorsa mutlaka kargo görevlisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. "Kargo Tespit Tutanağı" olmadan teslim alınan ürünlerdeki hasardan veya deformasyondan zidedekor.com sorumlu değildir. "Kargo Tespit Tutanağı" olmadan teslim alınan siparişler eksiksiz ve sorunsuz olarak teslim edilmiş sayılacak ve daha sonraki şikayetler dikkate alınmayacaktır.

Hatırlatma; Teslimat sırasında tespit edilen hasarlı veya bozuk ürünlerin geri gönderimi sırasında teslimatı yapan kargo firması (anlaşmalı firma olduğu için) tercih edilmelidir. Başka kargo şirketleriyle gönderilen ürünlerin kargo ücretleri tamamen göndericiye aittir.